İşte Gelecekte İhtiyaç Duyulacak O Meslekler

Geleceğin meslekleri nedir? Hangi mesleği seçmeliyim? 


Dünya gelişiyor ve teknoloji akılalmaz hale geliyor. Bizler ise bu teknolojiden geri kalmamak için araştırmalar
yapıyor mesleklerimizi buna göre beliyoruz.Bu meslekleri belirlerken kendimize çizdiğimiz yol haritasında ise ilk sıralarda para ve para geliyor :)  işte hem iyi para kazanabileceğiniz hemde acaba bu iş biter mi? işsiz kalırmıyım? düşüncesini kafanızdan tamamen atacağınız meslekler.
Peki bu meslekler neler? Geleceğin meslekleri olarak adlandırılan bu meslekler nedir?
İşte sizin için derlediğim Geleceğin meslekleri adlı makalemde bu meslekleri öğrenebilir ve kendinize en uygun olanı seçip yola koyulabilirsiniz. Bir önceki makalem Girişimci İnsanların okuması gereken 5 kitabı derlemiştim fikir sahibi olabilmek için bir göz atmanızı tavsiye ederim.


1-Drone Pilotu


listemin ilk sırasında drone pilotu yani Türkçe karşılığı uçan kamera olan bu meslek tam anlamıyla geleceğin mesleği.
Şuan da sadece gençlerin hobi olarak kullanıyor olması sizi yanıltmasın.İleride taşımacılık ve askeri alanlarda kullanılması beklenen dron'lar için pilot aradıkları zaman sizin kapınızın
çalınmasını istiyorsanız hemen yola koyulsanız iyi olur çünkü bu meslek için okullar açılmış durumda.

işte gelecekte ihtiyaç duyulacak o meslekler drone pilotu2-Nanoteknoloji


Geleceğin meslekleri arasında en parlak olanlar içinde ilk 5 sırada bu meslek vardır. Arkadaşlar şuan duyduğunuz mesleğin
işlevlerini duysanız kazanacağınız paraların edineceğiniz popülaritenin hayalini kurmanız bile mümkün olmaz.
Nanoteknoloji mühendisleri yapacakları icatlar ile tekstil ve teknoloji dünyasına dur diyecek , kıyafet ve bilgisayar üretimi ile piyasanın içinden geçecek.Eğer buna izleyici kalmak istemiyor
ve bende bu teknoloji ile yeni şeyler keşfetmek istiyorum icat etmek istiyorum diyorsanız tam size göre bir meslek.
işte gelecekte ihtiyaç duyulacak o meslekler nanoteknoloji3- Enerji Sistemleri Mühendisi


Son zamanlarda Almanya Hollanda ve Türkiye gibi ülkelerde kullanılmaya başlanan ve petrol,kömür,doğal gaz gibi şuan günümüzde çok sık kullanılan yakıtlar bittiği zaman
Ülkelerin 'eyvah şimdi ne yapıcaz' sorusuna ve çaresizliğine bu mühendisler sanki bir nur sanki bir sülük tedavisi gibi gelecek. Güneş,rüzgar ,gelgit ve jeotermal gibi mühendisliklerin türeyeceği
ülkemizde güneş ve rüzgar enerjisi ile çalışmalar yapıldığı da göz önün de bulundurulursa bu meslek seçiminizde geleceğin meslekleri arasına alabiliriz.
işte gelecekte ihtiyaç duyulacak o meslekler enerji sistemleri mühendisi4- Sigorta uzmanı 


Geleceğin meslekleri derlemem de sigorta uzmanlığı seçmemin nedenini açıklıyorum... Gerek Üniveriste'de bu bölümden mezun olun gerekse işletme,kamu yönetimi gibi bölümler okuyup bu mesleği seçebilirsiniz.
İnsanların gelecekte ihtiyaç duyacağı ilk 10 meslek arasına sigorta uzmanı %100 yer alıyor.
İşte gelecekte ihtiyaç duyulacak o meslekler sigorta uzmanı5- Yazılım geliştiricisi


Olmaz ise olmazlardan Yazılım mühendisleri ve bu işin eğitimini almamış doğuştan coder'lar.Geleceğin mesleklerinin bile ihtiyaç duyacağı bu meslek tamamen parlayan bir yıldız.
Çoğu mesleğin ihtiyaç duyacağı bu meslek gelecekte herkesin dudak uçuklatacak paralar saymasına neden olacak.Fakat herkesin doktor mimar olamayacağı gibi herkesin de Yazılım mühendisi olması zor hatta imkansız.
Merak etmeyin! Yukarıda saydığım dört meslek ve aşağıda saydığım 3 meslek sizin meslekleriniz olabilir yani sadece coder olmak zorunda değilsiniz.
İşte gelecekte ihtiyaç duyulacak o meslekler yazılım geliştirici6- Veri Analisti


Özel sektör ve devlet kurumlarında çok rahat iş bulabileceğiniz bu mesleğin ömrü dünyadan daha uzun.Şirketlerin büyümesinde oynadığınız rol ile güzel paralar kazanabilirsiniz.Veri Analisti uzmanı olmak bu dönemde çok da zor değil o yüzden karamsarlığa kapanmak doğru olmaz.
İşte gelecekte ihtiyaç duyulacak o meslekler veri analisti7- Gıda kimyageri


Gıdalarda yapılan sahtekarlıkların durdurak bilmediği ülkemiz başta olmak üzere dünyanın her yerinde iş bulmanızın tavan yaptığı bu meslek seçimi tam size göre.
laboratuvarlarda yapılan kimyasal çalışmalar ürünlerin üretimi gıda zehirlenmeleri gibi çok yönlü olan bu meslek sizin tercihiniz olabilir.
işte gelecekte ihtiyaç duyulacak o meslekler gıda mühendisi8- İnsan DNA Programcısı – Biyoteknolog


Nanoteknoloji,çevre,tarım,endüstri ve tıp alanındaki çalışmaları ile tam bir gelecek mesleği.İnternette daha detaylı bir şekilde araştırabileceğiniz bu meslek dalı
Gelecekte çeşitli yerlerde kullanılmak üzere mühendislerin arandığı meslekler arasına giriyor.
işte gelecekte ihtiyaç duyulacak o meslekler İnsan DNA Programcısı BiyoteknologBu Makalemde sizlere geleceğin meslekleri hakkında bilgi verdim hangi mesleği seçmeliyim? sorusuna gelecek olursak cevabımız herhalde hep aynı olurdu
İşini yapmaktan asla sıkılmayacağın mesleği seçmelisin. Umarım bu makale sizin için yararlı olmuştur bana desteklerinizi makalemi paylaşarak ve yorum yazarak
yapabilirsiniz teşekkür ederim.

Unutma! Mesleğini seçerken senin için öncelik para olmasın seveceğin ve bu mesleği yaparken zevk alacağın meslek senin için ideal meslektir.


        Makalemi okuduğunuz için teşekkür ederim sorularınızı yorum kısmında belirtiniz herkese cevap veriyorum teşekkür ederim. :)
               

Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönder

İzleyiciler

Popüler Yazılar

Bumerang - Yazarkafe