Girişimci Olmak İçin İzlenecek Yollar


Girişimci olmak için hangi yollar izlenmeli ?

Girişimci olmak aslında sanıldığı kadar kolay değildir.Bir girişimcinin sahip olması gereken belli başlı bazı doğuştan gelen özellikler vardır fark deriz bunlara diğer insanlardan ayıran farklı bir yapıya sahip insan. Tabi şu anda bu makaleyi okuyan kişi de bu özelliklere sahip olabilir fakat olmayabilirde. Ama bu özelliklere sahip olmayan insanlar üzülmesinler çünkü hayatta sadece girişimciler başarılı olmuyor. Meslek edinerek geçiminizi sağlayabilirsiniz ve bu şekilde mutlu olabilirsiniz.Bir yanlış anlaşılmaya daha değinmek istiyorum insanlar girişimcilik nedir bilmiyor  yoksa tam anlamıyla araştırmadığı için midir bilmiyorum  ama  girişimciliği yanlış yorumlayan insanlar var bu yüzden girişimcilik nedir? adlı makalemi kesinlikle okumanızı tavsiye ederim.

İnsanlar hangi yolları izlemeli ve bu yollarda nasıl hareket etmeli daha iyi anlamak için bu makaleyi yazmaya karar verdim. Siz de bu konu hakkında bilgi almak istediğiniz için bu bloğa girdiniz ve şu anda bu yazıdasınız demek ki sizin bir girişimcilik fikriniz var ve bunu nasıl geliştirebileceğiniz hakkında bilgi istiyorsunuz yada bir fikir sahibi olmak istiyorsunuz size yardım edebilmek için bu makaleyi ve bundan önceki ve sonraki makaleleri hazırladım işte girişimci olmak için izlenmesi gereken yollar.


1- Özgün Olun 

Özgün olmak nedir bunu herkes biliyordur ama bilmeyenler için kısa bir açıklıyım zaten çok uzun bir anlamı yok '' daha önce hiç yapılmamış bir şey yapmak , tamamen sizden çıkmış olan şey'' evet öğrendiğimize göre devam edelim. Özgün fikirler üretebilmenize yardımcı olacak girişimci insanların izlemesi gereken filmler makalemi incelemenizi tavsiye ederim

A- Neden özgün olmalıyız ? 

Çünkü arkadaşlar , özgün olmadığınız zaman insanlar sizin taklit ürünleriniz veya fikirlerinizi umursamayacak ve bunun orjinali olan yani taklit ettiğiniz ürüne veya fikre yönelecek siz bir nevi ''taklitler aslını yüceltir felsefesini kuvvetlendirmiş'' olacaksınız.


B- Nasıl Özgün olabilirim ?


Arkadaşlar özgün olmak ne zor nede kolay tam ortası diyebiliriz. Peki neden tam ortası ? çünkü özgün olmak için yaratacağımız fikir üzerinde çalışmamız lazım bunu geliştirmek için araştırmamız lazım ve bu süreci çok kısaya indirgememeliyiz. Çok çalışarak, hırs yaparak ve düşünerek özgün olabilirsiniz.

Girisimci olmak için izlenecek yollar özgün olun2-  Çok Çalışın


Hayatta çalışmadan bir şeyler başarmış insan bulamazsınız kısa süreliğine zirvede dursa bile hemen oradan aşağıya düşmüştür. Çünkü çalışmadan yükselen insan orada nasıl davranacağını yaptığı işin ne olduğunu ve bunu nasıl tanıtacağını bilemez. Fikir ürettikten sonra ilk işiniz bunu nasıl geliştireceğinizi düşünmek olmalı ve bunu ancak çalışarak başarabilirsiniz. 

Girisimci olmak için izlenecek yollar  çok çalışın
3- Risk Alın


Risk almak bir girişimci için olmazsa olmazlardandır. Fikrinizi ürettiniz ve bunu geliştirdiniz artık bunu tanıtmak ve bu fikri tüm dünyanın öğrenmesi için cebinizdeki son kuruşu fikrinize harcamanız lazım tabi fikriniz risk alınabilecek kadar güçlüyse.

Girisimci olmak için izlenecek yollar  risk alın
4-Tabuları Yıkın


İnsanların size dayattığı tabulardan kurallardan arının.Kendi kurallarınız olsun ve bunlara mutlaka uyun hayatınızı düzene sokmak yapacağınız işi bilmek ve bunu zamanında yapmak size sosyal hayatınızda da yardımcı olacaktır.Sizi yanlış yönlendiren kurallar sizi başarısızlığa sürükler.

Girisimci olmak için izlenecek yollar  tabuları yıkın5- Yardım Alın


Arkadaşlar özgün olun dedik ama fikrinizi güvenebileceğiniz insanlara danışın veya onlardan fikir için yardım isteyin tabi her işide onlara yaptırmayın.Rakiplerinizi araştırın onlardan da yardım alabilirsiniz tabi bunu doğrudan değil de dolaylı yoldan yapmak sizin yararınıza olur. Burada bahsettiğim onların fikirlerini çalmanız değil tam tersine size yardımı dokunabileceğinizi düşündüğünüz ekipman veya fikir yardımıdır.

Girisimci olmak için izlenecek yollar  yardım alın
6- Girişimcilik Seminerleri veya Etkinliklerine Katılın


Bu etkinliklere katılarak fikriniz geliştirmeniz veya tam aradığınız fikri bulma oranınız artar. Size yardımcı olabilecek insanlar bulabilir belkide bir takım kurabilirsiniz. Unutmayın ''bir elin nesi var iki elin sesi var'' iki kişi her zaman fikir olarak bir kişiden üstündür aynı anda iki beyin çalıştırmak sizin çok çok yararınıza olacaktır.

Girisimci olmak için izlenecek yollar  girisimcilik seminerlerine katılın
7- Reklam Yapın


Geliştirdiğiniz fikrin reklamını yapmanız bunu daha fazla insana duyurmanız demektir. Sosyal hesaplardan veya daha geniş bir bütçeniz var ise billboard reklamları verebilirsiniz. Reklamın iyisi kötüsü olmaz mahallenizdeki insanların kapısını tek tek çalıp ürününüzü tanıtsanız bile bir yerden başlamış olursunuz. 

Girisimci olmak için izlenecek yollar  reklam yapınÖnemli! Çok çalışmadan, üretmeden, özgün olmadan bir şeyler başarmanız imkansız.

Yorum yaparak veya makaleyi paylaşarak bana destek olabilirsiniz. Teşekkür ederim. 
Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönder

İzleyiciler

Popüler Yazılar

Bumerang - Yazarkafe