Girişimci İnsanların Başarılı Olabilmesi İçin İzlemesi Gereken 7 FilmGirişimci İnsanlar Hangi Filmleri İzlemeli ? Nasıl Başarılı Olunur?Girişimci zekalar için hazırladığım bu 7 film hem sizin hayatınızı değiştirecek hem hayatta bazı kararlar almanızı kolaylaştıracak hemde yeni fikirler için zekanızı geliştirecek bu makalemde bazı filmler ünlü firmaların veya kişilerin hayat hikayelerinden esinleniyor bazıları ise tamamen kurgudan ibaret karakterlerin hayatlarını anlatıyor.


Her iki filmde de kendinizi yeniden doğmuş gibi hissedeceksiniz.Nasıl başarılı olunur? Engelleri aşmak için ne yapmam lazım? gibi sorular girişimci insanların büyük belası bu filmler size bu sorunlar ile nasıl başaçıkabileceğinizi nasıl yükselebileceğinizi anlatıyor.Önceki makalemde ise girişimci insanların okuması geren 5 kitabı derlemiştim  hala okumadıysanız çok şey kaybetmişsiniz demektir bence bir göz atsanız çok iyi olur çünkü kendi hikayelerini kaleme alan insanlar size nasıl başarılı olabileceğinizi anlatıyor.

1- The Social Network - Sosyal Ağ


Jesse Eisenberg ve Justin Timberlake gibi oyuncuların film kadrosunda yer aldığı bu film Harvard öğrencisi Mark Zuckerberg , Facebook olarak tanınacak olan sosyal ağ sitesini oluşturuyor
ancak daha sonra fikirlerini çaldıklarını iddia eden iki kardeş tarafından dava açılıyor. Günümüzde sosyal medya denilince akla ilk gelen facebook'un evrilerek nasıl bu kadar popüler olduğunu anlatan bu film tam bir girişimci kişilerin başına gelebilecek olayları anlatıyor. Bir girişimci iseniz veya bir planınız var ise size kimlere güvenip kimlere güvenmeyeceğinizi en yakın arkadaşlarınızın veya hiç görmediğiniz insanların nasıl başınıza bela olabileceğini anlatan güzel bir biyografik film.

İmdb Puan : 7,7/10
Girişimci İnsanların Başarılı Olabilmesi İçin İzlemesi Gereken 7 Film sosyal ağ


2- The Founder - Kurucu 


Bir satış görevlisinin fast food(McDonald's)restoranını hırs,inatçılık ve acımasızlık ile nasıl dünya markası haline getirdiğini anlatıyor. Film hikayesiyle öne çıkan bir film. McDonald's kardeşlerin yaşadıkları zorlukları dramları mükemmel bir şekilde izliyeciye aktaran bu film tam anlamıyla
Girişimciler için bir başyapıt.Karşınıza çıkan insanları dikkat etmeniz ve herkesi dost bellememeniz gerektiğini anlatan bu film girişimciler için çok yararlı ve öğüt verici.

İmdb Puan : 7,2/10

Girişimci İnsanların Başarılı Olabilmesi İçin İzlemesi Gereken 7 Film Kurucu3- The Wolf of Wall Street - Para Avcısı


Para arzusuyla yanıp tutuşan para kazanmak ve yükselme hırsı ile fakir insanları konuşma becerisi ile boş yatırımlar yaptırıp bulunduğu ofiste herkesten fazla komisyon kazanması ve yatırım yaptırması
Çok geçmeden fark edilecek ve orada bulunan herkesin bu adamı idol alması şirketin hissesini tavan haline getirecektir. Türlü entrikalar ile nasıl başa çıkılır veya bu entrikaları yapacak olan sizseniz nasıl yapılır tarzı bu film tamamen başyapıt ve şaheser girişimci olmasınız bile aklınıza fikir getirecek ve iş hayatınızda sizi çok yönlü etkileyecek bu filmi herkesin izlemesi gerek.

İmdb Paun : 8,2/10
Girişimci İnsanların Başarılı Olabilmesi  İçin İzlemesi Gereken 7 Film para avcisi
4- Pirates of Silicon Valley - Silikon Vadisi  


Dünyaca ünlü olan ve bütün girişimcilerin ilham alması gereken dünyanın en büyük şirketlerinden olan apple ve microsoftun hikayesini anlatıyor film.Apple ve microsoft arasındaki ilişkiyi kapsayan bu film Steve jobs'un Apple'dan kovulmasına kadar geçen süreyi kapsıyor. Herkesin izleyip ilham alması gereken bu film gerçekten çok ilham verici.

İmdb Puan : 7,3/10
Girişimci İnsanların Başarılı Olabilmesi  İçin İzlemesi Gereken 7 Film silikon vadisi
5- Wall Street - Borsa


Genç ve sabırsız bir borsa komisyoncusu, gençleri kanatları altına alan acımasız ve açgözlü kurumsal bir raider aracılığıyla yasadışı içerikler ticareti de dahil olmak üzere, en üste çıkmak için her şeyi yapmak isteyen bir girişimciyi konu alan film. Usta oyuncu Oliver Stone başrolünde olduğu film sadece girişimcilik açısından değil hikayesi olarak da ilham alabileceğiniz ders çıkarabileceğiniz bir filmdir.Film 1987 yapımı olmasına rağmen hala izleniyor ve girişimciler tarafından oldukça seviliyor.

İmdb Puan : 7,4/10
Girişimci İnsanların Başarılı Olabilmesi  İçin İzlemesi Gereken 7 Film borsa
6- The Pursuit of Happyness- Umudunu Kaybetme


Usta oyuncu Will Smith'in başrolünde oynadığı bu film tam anlamıyla girişimciler için hazine.Çok iyi bir baba ve eş olan işinide çok seven Chris Gardner(Will Smith) işinde sorunlar yaşayacak ve maddi sıkıntılara düşecek eşi Chrisi terk etmesi üzerine yetmezmiş gibi birde kirada kaldığı evinden de atılan Chris oğluyla beraber sokaklarda kalıp düşkünler evinde çalışarak hayatını kazanmaya çalışır. Fakat çok geçmeden hayat onun da yüzüne gülecek.Sizinde izlemeniz geren bu film size hayatınızda değişiklikler yapmanıza neden olacaktır.Severek izleyeceğiniz bul filmi çok geç olmadan izlemenizi tavsiye ederim.

İmdb Puan : 8,0/10
Girişimci İnsanların Başarılı Olabilmesi İçin İzlemesi Gereken 7 Film umudunu kaybetme
7 - Ctrl + Alt + Compete 


Microsoft'un üreticilerinin gözünden microsoftu kurma serüvenini anlatıyor.Çalışma azmi,hırs,kararlılık ve istek ile nasıl başarılı olunur? sorusuna cevap veren bir film. Herkesin izlemesi gereken ders alması gereken bir film olduğunu düşünüyorum. Sadece girişimcilik adına değil filmi izledikten sonra hayattan ders çıkarmanız gerektiğini anlatan bu filmi çok seveceksiniz.

İmdb Puan : 5,8/10
Girişimci İnsanların Başarılı Olabilmesi İçin İzlemesi Gereken 7 Film ctr alt compete
Bu makalemde girişimci insanların izlemesi gereken 7 filmi derledim umarım filmler size yardımcı olmuştur.

Hey! Bana destek olmak çok kolay biliyor muydun?

 Sadece Sosyal hesaplarında makalemi paylaşarak veya yorum yazarak bana destek olabilirsin teşekkür ederim. :)Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönder

İzleyiciler

Popüler Yazılar

Bumerang - Yazarkafe